Przejdź do strony: School of Deco
Przejdź do strony: Portfolio

Nasi wykładowcy

Gabi Prządka

Przez ostatnie 20 lat zrealizowała setki scenografii dla różnorodnych wydarzeń – ślubów i eventów – od tych najbardziej kameralnych, po wielkoskalowe gale pod marką ArtSize.

Posiada unikalne doświadczenie dekoratorskie nie tylko w branży ślubnej, ale także reklamowo-eventowej oraz wnętrzarskiej. Kreacje przygotowane przez Gabi Prządkę są uznawane w Polsce za jedne z najbardziej kreatywnych i odważnych. Projekty, które wychodzą z tej pracowni zapierają dech w piersiach, wzbudzają zachwyt i uznanie całego rynku branży ślubnej, eventowej oraz ich klientów. Pracowała dla wielu znanych marek, luksusowych brandów oraz słynnych osób ze świata sportu, sztuki oraz biznesu: tj. Karolina Pisarek, Jan Bednarek, Łukasz Fabiański, Piotr Zieliński, Patryk Klimala, Agnieszka Radwańska, Michał Kwiatkowski, Justyna Steczkowska, Mateusz Ziółko, Sylwia Romaniuk, Wojciech Kostrzewa, Krzysztof Pawiński, i wielu innych. W swojej pracy łączy precyzyjny warsztat rzemieślniczy z humanistyczną podbudową, sprawiającą, że jej realizacje przeobrażają się w opowieść – o ideach, o życiu, o pasjach. Metaforyczny świat tworzonych przez nią scenografii i projektów wnętrz nacechowany jest artystycznymi odniesieniami, wędrówkami po stylach, zabawą z przestrzenią i formą.

Jako historyk sztuki przez wiele lat zajmowała się wyceną i ekspertyzami dzieł sztuki, współtworzyła kolekcje prywatne i muzealne. Głęboko wierzy, że interdyscyplinarna wiedza, szeroki horyzont i nieustanna ciekawość świata jest niezbędnym warunkiem sukcesu.

Jest również gościem i organizatorem wielu prestiżowych wydarzeń, gdzie w roli wykładowcy wprowadza widzów w świat deco, prowadzi Trend Show, tworzy strefy inspiracji i szkoli. Całość swojego doświadczenia, przekazuje w SCHOOL OF DECO BY GABI PRZĄDKA - koncepcie autorskiej szkoły kreatywnej, dedykowanej szeroko pojętej branży wedding oraz amatorom szukającym ścieżek twórczego rozwoju. Program szkoły obejmuje kursy stacjonarne oraz on-line, przeznaczone dla profesjonalistów i amatorów – szukających rzetelnego branżowego know-how, ale także mentoringu i inspiracji. Unikalność programu polega na holistycznym podejściu, szerokim oglądzie branży, jej kontekstu i trendów, wychodzących mocno poza aspekt dekoracyjny, co wspiera odpowiedni dobór wykładowców, autorytetów w swojej dziedzinie.

CZYTAJ DALEJ

Jacek Santorski

Jacek Santorski – psycholog, doradca, trener, ceniony wykładowca, mentor i superwizor.

Uznany autorytet w zakresie psychologii biznesu. Zajmuje się m.in. związkiem pomiędzy psychologią przywództwa i efektywnością firm. Według niego nowatorskie zarządzanie powinno podążać w stronę coraz bardziej partnerskiego i otwartego, biorąc pod uwagę „realizm psychologiczny” i rachunek ekonomiczny firmy. Swoją wiedzą dzieli się w trakcie szkoleń i wykładów, na których uczy, jak być efektywnym menedżerem i liderem budzącym naturalny autorytet.

Współtwórca Laboratorium Psychoedukacji oraz systemu licencji psychoterapeutów, superwizorów i trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Założyciel wydawnictwa Jacek Santorski & Co i autor wielu popularnych książek, m.in. bestsellera „Dobre życie”, „Determinacja. Z prądem i pod prąd”, „Ludzie przeciwko ludziom”, „Miłość i praca”, „Enneagram”, najnowsze : „l. Refleksje o przywództwie jutra” oraz „Siła spokoju, którego nie ma” i wiele innych.

Po trzech dekadach praktyki klinicznej w Laboratorium Psychoedukacji i popularyzacji dobrego życia w mediach, podjął aktywność jako psycholog biznesu. W latach 90. zrealizował, jako współtwórca i prowadzący szereg projektów telewizyjnych – m.in.: Noc i stres, Twój Dekalog, , Okna i wiele innych.   Od połowy lat 90. doradza liderom polskiej przedsiębiorczości i zarządom międzynarodowych firm, a także firmom rodzinnym. Wszystkie te doświadczenia przełożył na autorski program Akademii Psychologii Przywództwa, który prowadzi i rozwija wraz ze swoimi partnerami w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Współwłaściciel i CEO Grupy Firm Doradczych VALUES, założonej wraz z Dominiką Kulczyk w 2006 roku. Członek rady nadzorczej firmy NetGuru.
Od lat interesuje się medytacją, sztukami walki, przywództwem i zarządzaniem stresem sił specjalnych, ale też fashion i design. Współpracował w projektach związanych z komunikacją, projektowaniem i strategią marek, m.in. z Marcinem Mroszczakiem – Agencja DDB. Jego drogi połączyły się również z synem Andrzejem, absolwentem ASP, projektantem identyfikacji wizualnej firm. Prowadził projekty doradztwa dla artystów i projektantów w obszarze mody, m.in. z Joanną Klimas, wydarzeń artystycznych, tworzenia i zarządzania markami w tych obszarach.

CZYTAJ DALEJ

Aneta Opała

Trener mentalny zarówno sportowców, jak i ludzi biznesu.

Współpracuje w zakresie treningu mentalnego w klubach sportowych, prowadząc treningi grupowe oraz indywidualne z  poszczególnymi zawodnikami i ich trenerami, między innymi wspiera Volleyball Power Camp.
Występowała m.in. na Stadionie Narodowym podczas takich eventów jak: Polko, bądź zdrowsza czy na  Live Life Now. Jako wykładowca Akademii Trenerów Mentalnych Junior, przekazuje wiedzę trenerom juniorów z Akademii Jakuba B. Bączka. Prowadzi szkolenia z rozwoju osobistego dla firm oraz grup. Jest współautorką książki „Królowe strategii„. Od 2 lat bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez ArtSize Design by Gabi Prządka, m.in. prowadząc wykłady na Międzynarodowych Targach Warsaw Wedding Days, czy wewnętrznych spotkaniach branży ślubnej jak Energy by ArtSize, wspierając mentalnie panny młode, wedding plannerów i dekoratorów. To wszystko zaowocowało stworzeniem unikatowej edukacji dostosowanej do zawodów kreatywnych oraz wszystkich tych, których praca wymaga ogromnego wysiłku.

Przedsiębiorca od ponad 20 lat. Prowadzi z sukcesem swój, jak również rodzinny biznes. Kiedyś nauczyciel przedmiotów ekonomicznych – a obecnie mówca motywacyjny podczas szkoleń i eventów.

W treningu mentalnym stosuje zasadę, że z otwartym umysłem można doskonalić się w każdym wieku i na każdym etapie kariery. Sama nieustannie się dokształca. Rok 2021 otworzyła dyplomem Oxfordu w zakresie Przywództwa Kobiet.
Ze szczególną uwagą wprowadza do świata sportu i biznesu techniki redukcji stresu, relaksacyjne, oddechowe, które opierają się na sprawdzonych modelach światowej klasy ekspertów.
W swojej pracy szuka niestandardowych i autorskich rozwiązań w celu podnoszenia jakości życia swojego oraz swoich podopiecznych. Aneta mówi, że zajmuje się profesjonalnym dopinaniem ludziom skrzydeł.

CZYTAJ DALEJ

Szymon Sikorski

Prezes Zarządu i strateg w Agencji PR Publicon. Prezes spółki The Sport. Członek zarządu Stowarzyszenia Agencji PR i członek komisji ds. mediów i marketingu w Polskim Związku Piłki Nożnej. Były Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Pełnił funkcję doradcy zarządu m.in. Association of Business Service Leaders (ABSL), Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Założyciel i pomysłodawca cyklu konferencji Social Media Day (socialmediaday.pl) - promującej rewolucje jaka dokonuje się dzięki nowym mediom oraz Zawartosci (zawartosci.com) - skupionej na insightach i foresightach strategicznych. Był jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów branżowych (Złote Spinacze, Bright Awards).

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, SWPS, WSE im. ks. Tischnera w Krakowie i wielu innych uczelni wyższych. Wykładowca na studiach MBA (m.in. na WSH we Wrocławiu.

Pracował i pracuje przede wszystkim dla największych firm z branży finansowej, nieruchomości, FMCG, BPO/BSS, sektora publicznego, gmin i samorządów. Wraz z zespołem laureat 4 statuetek PR Wings, oraz kilkunastu Złotych Spinaczy,. W 2014 roku nagrodzony wraz z zespołem za projekt w kategorii Community Relations w międzynarodowej nagrodzie Ragan's PR Daily Awards.

CZYTAJ DALEJ

Iza Klein

Producent / reżyser / kierownik produkcji / stage manager
Specjalizuje się w organizacji projektów na największą skalę. Od 1997 roku działa w branży koncertowej, a od 2000 roku w produkcji video: programy telewizyjne, videoklipy, produkcja filmowa oraz video dedykowane do emisji w #online. 

Jako freelancer współpracuje bezpośrednio z wszelkimi podmiotami jak domy produkcyjne, agencje koncertowe, czy managementy. Odpowiada za sformatowanie składu wszystkich ekip uczestniczących w projekcie i koordynowanie ich działań według zaplanowanego przez siebie harmonogramu projektu. Przygotowuje także ostateczne briefy i treatmenty projektów we współpracy z team’ami kreatywnymi.  Uznaje, że w kreacji warto kierować się zasadą „sky is the limit”, ale przechodząc do produkcji wykonawczej pierwsze pytanie, które stawia to „jaki mamy budżet na ten projekt?”. 

Praca jest jej pasją. Lubi dzielić się wiedzą. Ceni sobie własną niezależność, ale też lubi tę cechę u najbliższych współpracowników. Wyznaje zasady: Team Working, Nie dla niezdrowej konkurencji, Nie dla lobbingu, Matki Rules. Angażuje się wyłącznie w projekty, które uznaje za ciekawe dla rozwoju lub takie, które pozwalają na zdobycie nowych umiejętności. Nadal uważa, że najciekawszy i największy „projekt życia” ciągle jeszcze przed nią! 

W School of Deco, tak jak w jej pracy, Iza pokaże się na różne sposoby: osobiście, jeśli będzie akurat między produkcjami, on-line jeśli wpadniemy na jej przerwę, albo poprzez nagrane video z możliwością sesji Q&A kiedy będzie w totalnym pędzie.

Wybrane produkcje w ciągłej produkcji: Kuba Wojewódzki – od 2006 roku, Gala Rozdania Nagród Polskiej Rady Biznesu – od 2017 roku, Open’er Festival – od 2005 roku, Orange Warsaw Festival – od 2010 roku, Trasa Koncertowa „Leśna Muzyka” Dawida Podsiadło, Trasa Koncertowa „Kundel” Artura Rojka

Pozostałe wybrane produkcje: Koncert Taco & Podsiadło PGE Stadion Narodowy, Trasa Małomiasteczkowy Tour Dawida Podsiadło, Ed Sheeran PGE Stadion Narodowy, Videoklipy dla Nosowskiej, Wrońskiej, Świat Się Kręci – codzienne show dla TVP1, Koncert Urodzinowy Edyty Górniak dla HBO, You Can Dance – Po prostu tańcz! (7 edycji, TVN), Europejska Trasa Koncertowa dla White Lies, Red Bull X Fighters, Sopot Festival TVN, Show!Time Polsat, Idol Polsat, Coke Live Music Festival Kraków, David Copperfield Show Warsaw, Vanessa Mae, Lou Reed Warsaw, New Model Army, The Rolling Stones, Massive Attack, Faithless, Joe Cocker. 

CZYTAJ DALEJ

Beata Betty Bychowska

Mistrz florystyki – kreatorka do zadań specjalnych – odważna, kreatywna, doświadczona!

Od ponad 10 lat przekuwa swoją pozytywną energię, życiową radość i solidne fundamenty wiedzy florystycznej, w kwiatową twórczość i promowanie nieszablonowego spojrzenia na sztukę układania kwiatów. Dzięki swojej elastyczności i otwartości na nowe, niekonwencjonalne rozwiązania, zapraszana jest na najbardziej prestiżowe i zróżnicowane tematycznie projekty branżowe.  Współtworzyła pokazy podczas Gardenii, Special Days oraz wystawy florystyczne w Amber Expo, Floral Design Center, czy Stary Maneż. Współpracuje z największymi firmami dekoratorskimi w Polsce. Ma na swoim koncie również doświadczenia międzynarodowe, była m.in. członkiem zespołu prowadzonego przez światowej klasy mistrza florystyki i designera Tomasa De Bruyne, podczas akcji tworzenia instalacji florystycznych w Belgii.

Szkoliła się u najlepszych. Solidne rzemiosło zdobyte w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu , wzbogacone o artystyczny aspekt we Floral Academy w Warszawie, pod okiem mentorów Piotra Sekundy i Zygmunta Sieradzana, pozwoliły jej rozwinąć skrzydła. Zna florystykę światową, wie o niej wszystko! Dzisiaj szkoli innych, zarażając wolnością myśli i kreacji. Od kilku lat związana jest z firmą ArtSize, gdzie jako koordynator florystyczny współtworzy najbardziej spektakularne scenografie ślubne i eventowe.

Jest pełna skrajności: eksplozja energii, ale też spokój i opanowanie. Wielkie instalacje, wyczucie przestrzeni przy zamiłowaniu do misternego dopracowywania najmniejszego szczegółu w bukietach ślubnych i biżuterii floralnej. Mocno techniczna wiedza o sposobach mocowania oraz stabilizacji kompozycji, a przy tym wyjątkowa radość z wkomponowania w całość instalacji tego jednego, wyjątkowego kwiatka o nierównych płatkach i pokroju.

CZYTAJ DALEJ

Valentina Pokrovskaya

Wedding planner, twórczyni marki Wedding Alchemy by Valentina, niezależny ekspert największego polskiego portalu ślubnego Wesele z Klasą, członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Wierzy, że przygotowania do ślubu i wesela powinny być doświadczeniem absolutnie wyjątkowym w życiu narzeczonych, a sama uroczystość odzwierciedlać ich niepowtarzalną historię. Właśnie dlatego jej głównym celem jako wedding plannera jest tworzenie dla swoich Par Młodych uroczystości, które są dalekie od zwyczajnych, ale bliskie samym zakochanym. Wychowana w międzykulturowym środowisku ma w sobie ogromną ciekawość i otwartość na wartości oraz zwyczaje innych narodowości. Ta cecha pozwala jej rozwijąć skrzydła organizując wesela międzynarodowe, które bez wątpienia są jej specjalnością.

Pracując z Parami Młodymi z przeróżnych zakątków świata, Valentina stara się maksymalnie ułatwić komunikację i cały proces planowania korzystając z nowoczesnych narzędzi: portal do zarządzania projektami weselnymi, system do elektronicznego podpisywania umów czy rezerwacji spotkań, narzędzie do tworzenia planów sali w wersji 3D to rozwiązania, z których korzysta w swojej pracy na co dzień.

Jedna z głównych wartości Valentiny w pracy to ciągły rozwój i wymiana doświadczeniami. Z tej przyczyny właśnie w 2018 roku dołączyła do grona Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Aktywna postawa i zaangażowanie w działalność tej organizacji sprawiły, że już po dwóch latach została nominowana na funkcję Rzecznika Stowarzyszenia, a w 2021 - wybrana na członkinię Zarządu tej organizacji.

Valentina ciągle szuka okazji do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie organizacji eventów i inspirowania się od innych - dlatego w 2019 roku wzięła udział w międzynarodowym wydarzeniu ‘Planners Xtraordinaire” w Gruzii, na którym miała okazję poznać i inspirować się od takich osobistości industrii prywatnych wydarzeń jak Kristin Banta, Lindsay Landman, Walid Baz, Michelle Fx Gott czy Eddie Zaratsian.

 

CZYTAJ DALEJ

Magdalena Adamczewska

Fotografka z wieloletnim doświadczeniem, ukończyła fotografię na wydziale operatorskim w Łódzkiej Szkole Filmowej (PWSFTviT).

Reportażu uczyła się również u Krzysztofa Millera – najlepszego polskiego reportera ostatnich dwóch dekad, z którym przygotowała między innymi retrospektywę jego fotografii w warszawskiej Galerii Zachęta w 2008 roku.
Równie sprawnie jak aparatem posługuje się piórem, dlatego często kompleksowo realizuje reportaże czy wywiady wcielając się w rolę fotografa i dziennikarza jednocześnie. Łącząc te dwie role pracowała dla takich magazynów jak: „Twój Styl”, „Weranda”, „Weranda Country”, „Kuchnia”, „Gospodyni”, „Horse Business”, czy „Piękno & Pasje” gdzie dodatkowo pełniła funkcję redaktora artystycznego.

Realizowała materiały tworząc reportaże literackie, a także spotykając się w wywiadach z polskimi artystami, między innymi: Michałem Żebrowskim, Grzegorzem Turnauem, Stanisławem Soyką, Marią Sadowską, Karoliną Wajdą, Krzysztofem Antkowiakiem czy Marią Peszek.

Poza działalnością prasową i pracą komercyjną (specjalizuje się również między innymi w fotografii biznesowej, kulinarnej, fotografii wnętrz) jest autorką zdjęć do licznych albumów, przewodników i monografii. Trudno wymienić wszystkie, ponieważ jest to ponad dwadzieścia pozycji. Najważniejsza z nich to zapewne album poświęcony architekturze secesyjnej Poznania „Secesja w Poznaniu” wydany w 2008 roku i wznowiony w 2014 r. Publikacja ta uzyskała nominację do Najpiękniejszej Książki Roku. Inne ważne to chociażby: „Sołacz. Domy i ludzie”, Wydawnictwo Miejskie, 2009 r., „Księga chleba”, Wydawnictwo Zysk i Ska, 2009 r., „Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom”, Wydawnictwo Poznańskie, 2017 r., czy „Dwory i pałace Wielkopolski” – Wydawnictwo Zysk i Ska, 2020 r.

Z dużą świadomością buduje kadry nadając im niepowtarzalny charakter. Fotografuje architekturę, fascynuje się dokumentem (twórczością takich artystów jak Bernd & Hilla Becher, Andreas Gursky) oraz street photography. Przede wszystkim jednak fascynuje ją świat, ludzie i relacje między nimi. Uważa, że każdy człowiek ma w sobie piękno i ona potrafi je dostrzec i uchwycić.
Od samego początku fotografuje realizacje firmy ArtSize ,czytając w myślach ich projektantów oraz pozostawiając niezwykły ślad po ulotnym pięknie jaki tworzą.

CZYTAJ DALEJ

Agnieszka Sołtysiak-Zagożdżon

W swojej działalności zawodowej od lat zajmuje się doradztwem na rzecz mikro- i małych biznesów prowadzonych w branżach usługowych i handlowych, prowadząc Biuro Doradztwa Gospodarczego Logica Nova.

Wykształcenie prawnicze, biegła znajomość zasad rozliczeń księgowych, mechanizmów rynkowych i sposobów pozyskiwania finansowania na tworzenie i rozwój firm, a także szeroki zestaw miękkich kompetencji czynią z niej konsultantkę niemal doskonałą. Dzięki umiejętności uważnego słuchania, trafności obserwacji oraz otwartości na problemy sygnalizowane przez firmy o krótkim i długim stażu rynkowym, potrafi wskazać bezpieczną drogę do upragnionych celów, a także czynnie towarzyszyć w podejmowanych próbach ich osiągnięcia – tak długo, jak tylko trzeba.

Agnieszka jest twórczynią Akademii Mikrusa wspierającej rozwój i edukację tych właścicieli małych firm, którzy dostrzegają i chcą skutecznie zaspokajać swoją potrzebę orientacji w otoczeniu prawnym i formalnym biznesu. Pod jej czujnym okiem rozwija się kilkadziesiąt mikroprzedsiębiorstw, co najmniej tyle samo dzięki pomocy Agnieszki ustabilizowało swoją pozycję i sfinansowało projekty liczone w milionach złotych. Prowadzi również niezwykle przydatną merytorycznie grupę: Drobneustroje – wiedza, wsparcie i networking w mikrobiznesie.

Agnieszka ma liczne i dość wszechstronne zainteresowania – od fizyki kwantowej i literatury SF, przez kino i mocne, rockowe rytmy, po lirykę i filozoficzne bujanie w obłokach. Jest także gorącą propagatorką zasad skutecznej komunikacji i miłośniczką słów.

CZYTAJ DALEJ

Paweł Kwiatkowski

Wytrawny PR-owiec z wieloletnim stażem, szef i założyciel agencji FLOWER POWER.

Karierę zawodową rozpoczynał w USA jako dziennikarz „The New Journal” na Florydzie. Po powrocie do Polski pracował jako dziennikarz m.in. w tygodniku „Wprost” oraz jako redaktor naczelny miesięcznika „Home and Market”.

Wieloletnią przygodę z Public Relations rozpoczął w Biurze Prasowym Rządu w latach 90. Następnie przez wiele lat był dyrektorem ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej (Tyskie, Żubr, Lech) oraz jej rzecznikiem prasowym, a przez kolejnych kilka lat zarządzał wizerunkiem, odpowiedzialnością społeczną, działem prawnym i regulacyjnym firmy Danone w Polsce, państwach bałtyckich i Skandynawii. Jest współautorem koncepcji i twórcą pierwszego w Polsce Muzeum Piwowarstwa w Tyskich Browarach Książęcych.

Ma na swoim koncie kilkaset publikacji prasowych (m.in. Wprost, Polityka, Tygodnik Powszechny, Gazeta Wyborcza) i książkowych, w tym m.in. książki „NIEWIADOMOŚCI. Rzecz o dziennikarzach” oraz pierwszej polskiej książki o etyce dziennikarskiej „PRZEDSIĘBIORSTWO APOKALIPSA”. Pisze także eseje o sztuce współpracując z prestiżowym wydawnictwem Arkady (tam ukazała się m.in. jego książka „Tajemnice artystów i ich dzieł”) oraz tłumaczy literaturę angielską (m.in. Jonathana Carolla).

Do jego licznych pasji należą podróże, muzyka i konie.

CZYTAJ DALEJ

Przejdź do strony: Współpraca